SmAgtech EXPO 2023 – nauka, istraživanje, privreda i studenti

Treći put zaredom u organizaciji VIRAL projekta, realizuje se sajam SmAgTech EXPO koji će ovaj put biti organizovan uživo u Podgorici, na Univerzitetu Donja Gorica. Tajaće dva dana, četvrtak i petak, 23-24.02.2023. godine i sajmu će moći da prisutvuju svi zaiteresovani studenti i đaci, kao i zaiteresovani privredni subjekti. Pridružite nam se i vi, da u toku ova dva dana čujete nešto novo iz oblasti poljoprivrede i informaciono komunikacionih tehnologija, što su sve aktivnosti koje su postignute ovim projektom, kao i da upoznate privredne subjekte koje će predstaviti svoje kompanije i proizvode.

Učešće na događaju potvrdile su sljedeće kompanije i institucije:

• Barsko zlato;
  • Tehnopolis;
  • Inpek AD;
  • Smart Watering;
  • Agro destil;
  • Smart Village;
  • Optimus Consulting;
  • Univerzitet u Mariboru;
  • Čelebić agrar.

Moćićete čuti kako kako to drononovi mijenjaju način uzgajanja, kako se razvija upotreba ICT u velikim kompanijama kao i u farmama živine, voćnjacima i raznim drugim upotrebama u poljoprivredno-prehrambenom sektoru. Takođe će biti prisutni stručnjaci iz ovih polja pa ćete moći čuti razna mišljenja i ideje tokom sesija otvorenih pitanja. Sa tim ukoliko ste zaiteresovani da čujete više, pridružite nam se u Podgorici, na Univerzitetu Donja Gorica, 24.02.2023. od 12:00h – kada se SmAgTech EXPO otvara za javnost!

U prilogu se nalazi agenda.