Predavači

Asistent
mr Amil Orahovac

Amil Orahovac završio je osnovne i magistarske studije na Fakultetu za prehrambenu tehnologiju bezbjednost hrane i ekologiju, Univerziteta Donja Gorica, te stekao zvanje magistra sanitarnog inženjeringa. Orahovac je trenutno student doktorskih studija na Tehničkom univerzitetu u Beču (Technischen Universität Wien - TU Wien), smjer prirodne nauke.

Orahovac je u punom radnom vremenu angažovan na projektu Centar izvrsnosti (FoodHub) kao mladi istraživač, posebno zainteresovan za oblasti bezbjednost hrane, javno zdravlje i bioinformatika.

Kao saradnik na Univerzitetu Donja Gorica, odnosno Fakultetu za prehrambenu tehnologiju, bezbjednost hrane i ekologiju, angažovan je na predmetima koji izučavaju oblasti kvaliteta i bezbjednosti hrane.

Orahovac je kao istraživač uključen u mnogim naučno-istraživačkim i inovacionim projektima koji se sprovode na Univerzitetu Donja Gorica.

Takođe je i Nacionalna kontakt osoba za Horizont Evropa, Klaster 6. Na nacionalnom nivou,  bio je član i radnih grupa koje se bave implementacijom Strategije pametne specijalizacije u Crnoj Gori, odnosno inovacijama.

mr Amil Orahovac
Učešće na konferencijama
  • 3rd Black Sea Association of Food Science and Technology Congress (B-FoST 2023)
  • 13. decembar 2023. / Serbia
  • Evaluating Dietary Salt Intake Patterns in the Montenegrin Adult Population
  • Rad u konferencijskom časopisu
  • Kategorija | K6
  • Ključne riječi | salt intake; eating habits; public health; Montenegro; adults.
  • Napomena | Authors: Amil Orahovac, Andrea Milacic, Nadja Raicevic, Masa Ilincic and Aleksandra Martinovic
  • XII Conference of the Serbian Biochemical Society „Biochemistry in Biotechnology“
  • 21. septembar 2023. / Serbia
  • The significance of contemporary tools of the microbial food safety risk assessment
  • Ključne riječi | N/A
  • Napomena | Authors: A. Martinovic, A. Orahovac, A. Milacic, N. Raicevic, G. Paderni, W. Ruppitsch
  • Mediterranean Conference on Medical and Biological Engineering and Computing International Conference on Medical and Biological Engineering
  • 14. septembar 2023. / Bosnia and Herzegovina
  • Antimicrobial Resistance in the Food Chain—Are We at the Point Where There is no Time to Wait?
  • Rad u konferencijskom časopisu
  • Kategorija | K6
  • Ključne riječi | Antimicrobial resistance, Antibiotic resistant bacteria, Food supply chain.
  • Napomena | Authors: Martinovic A. Milacic A, Raicevic N, Orahovac A, Daza B, Vugdelic M, Cabal A, Ruppitsch W.
  • 32nd European Congress of Clinical Microbiology and Infectious Diseases (ID 04757)
  • 23. april 2023. / Portugal
  • The different faces of E. faecium – characteristics of traditional Montenegrin cheese isolates
  • Ključne riječi | N/A